Facebook
Instagram
Youtube
Whatsapp
Google

Sağlık Personeli

image
image


Sağlık Personeli
1) Hemşire - Lisans
2) Ameliyathane Teknikeri - Ön Lisans
3) Anestezi Teknikeri - Ön Lisans / Anestezi Teknisyeni - Sağlık Meslek Lisesi
4) Radyoterapi Teknikeri - Ön Lisans
5) Ebe - Lisans
6) Fizyoterapist - Lisans

Hepsi için B2 almanca dil bilgisi sertifikası şart !

Eğitimli sağlık personeli Almanyada her zamankinden daha fazla talep görmekte ve daha önemli hale gelmektedir. Hastaneler, huzurevleri ve diğer bakım tesisleri, sağlık hizmetleri ve hemşirelik mesleklerinde artan talebi karşılamak için her zaman farklı niteliklere sahip hemşireler arıyor. Ve talebin önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor. İstikrarlı Alman sağlık sisteminin bir parçası olmak ister misiniz? O halde sağlık sektöründe geleceğe dönük kariyerinize nasıl başlayacağınızı bizden öğrenin!

Almanyada 1,3 milyon yaşlı ve hastaların bakımında istihdam edilmektedir. Yaklaşık 37,000 Sağlık tesislerindeki pozisyonlar doldurulmamıştır.

Uluslararası sağlık personeli için giriş koşulları nelerdir .
Almanya'da sağlık mesleklerinde kalıcı olarak çalışmak isteyen herkes, mesleği icra etmek için bir devlet lisansına ihtiyaç duyar. Bu nedenle, Almanya'da şağlık personeli olarak çalışma iznine sahip olmak için kural olarak aşağıdaki resmi gereklilikler yerine getirilmelidir:

• Tanınan yeterlilik / Denklik: Geldiğiniz ülkede edindiğiniz hemşirelik yeterliliği Almanya'da tanınmalıdır. Sizden sorumlu makam, mesleki yeterliliğinizin Alman yeterliliklerine eşdeğer olup olmadığını kontrol edecektir. Böyle bir durum söz konusu değilse, eşdeğer bir bilgi düzeyini göstermek için bir bilgi sınavı veya bir adaptasyon süresini tamamlayabilirsiniz.
• Yeterli Almanca bilgisi: Federal eyalete bağlı olarak, Avrupa Dil Referans Çerçevesine göre B2 veya B1 seviyesinde bilgi sahibi olmanız gerekir. • Bazı mesleklerde lisans , bazılarında ön lisans bazıalrında da sağlık meslek lisesi kabul edilir .

Sağlık Personeli